Windows 10: Görev yöneticisinde cmd

Discus and support Görev yöneticisinde cmd in Windows 10 Network and Sharing to solve the problem; Cmd açık olmamasina rağmen görev yöneticisinde cmd açık olarak gozukuyor.Virüs taraması yaptım bir şey bulmadı.Bu neden oluyor?... Discussion in 'Windows 10 Network and Sharing' started by AbBa4, Jun 15, 2021.

1. AbBa4 Win User

Görev yöneticisinde cmd

Cmd açık olmamasina rağmen görev yöneticisinde cmd açık olarak gozukuyor.Virüs taraması yaptım bir şey bulmadı.Bu neden oluyor?

:)

AbBa4, Jun 15, 2021

2. Windows and CMD- renaming a file in CMD

Steps I've done

Here what happens

• turn on PC

• start windows

• get blue screen ( message NTFS file)

• it reboots returns to diagnosing PC

• Diagnose and repair fails

• I move to advance options

• will not reset windows , I click on CMD

things I've tried
    commands:

reagentc /disable

reagentc /enable

*************************FAILED
    not recognized

Please advise

RandallBrock, Jun 15, 2021
  3. ram93 Win User
    laptop doesnt boot automatically

This is what happened.

1. Did a repair install and later disabled hibertnate in CMD.
    2. Enabled legacy option ROM in BIOS.
    3. After a few times startup ( i used the system in such mode for 5 days), changed boot option back to default.
    4. Vola!! It boots automatically to win10 without any keypress. Tested it with many starts to confirm the same.
    5. Re-enabled hibernate option using CMD and later selected Fast Startup.
    6. System booted normally, without the need for any keypress.

I do not know exactly whether such steps resolved the problem or what else happened, hence cannot suggest above steps.

Many thanks to all members who helped to troubleshoot problems.

ram93, Jun 15, 2021
  4. Fernandz Win User

Görev yöneticisinde cmd

How To Format A Write Protected Flash Memory ?

¿You already tried this one?...

Run CMD

1. diskpart
    2. list disk

Then in the 3º step, put the correct number of disk in the list for the usb flash (if it's listed in disk 3, then you'll have to write select disk 3).

2. select disk #
    3. clean
    4. create partition primary
    5. select partition 1
    6. active
    7. format fs=fat32
    8. assign
    9. exit

with that commands you will format the flash drive in fat32, if you have a large drive you can select also "format fs=ntfs" in step 7.

good luck!

Fernandz, Jun 15, 2021
Thema:

Görev yöneticisinde cmd

Loading...
  1. Görev yöneticisinde cmd - Similar Threads - Görev yöneticisinde cmd

2. Aygıt Yöneticisinde Güncelleştirilemeyen Bilinmeyen Aygıt

in Windows 10 Drivers and Hardware
    Aygıt Yöneticisinde Güncelleştirilemeyen Bilinmeyen Aygıt: Merhabalar, bilgisayarımı yaklaşık 1.5 ay önce yeni bir işe girdiğimden dolayı karmaşıklıktan kurtulmak amaçlı formatladım. Format attıktan sonra windows 10 pro işletim sistemini kurdum ve gerekli sürücü güncelleştirmelerini gerçekleştirdim. Fakat bir tane sürücüyü...
  3. Aygıt Yöneticisinde Güncelleştirilemeyen Bilinmeyen Aygıt

in Windows 10 Software and Apps
    Aygıt Yöneticisinde Güncelleştirilemeyen Bilinmeyen Aygıt: Merhabalar, bilgisayarımı yaklaşık 1.5 ay önce yeni bir işe girdiğimden dolayı karmaşıklıktan kurtulmak amaçlı formatladım. Format attıktan sonra windows 10 pro işletim sistemini kurdum ve gerekli sürücü güncelleştirmelerini gerçekleştirdim. Fakat bir tane sürücüyü...
  4. görev çubuğundaki dikdörtgen şekli

in Windows 10 Gaming
    görev çubuğundaki dikdörtgen şekli: Görev çubuğunun yazı tipleriyle ilgili bir sorunum var, dikdörtgen şeklinde görünüyorlar https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/g%C3%B6rev-%C3%A7ubu%C4%9Fundaki-dikd%C3%B6rtgen/d860e612-42bc-4219-8b0a-b6b1be66523c
  5. görev çubuğundaki dikdörtgen şekli

görev çubuğundaki dikdörtgen şekli: Görev çubuğunun yazı tipleriyle ilgili bir sorunum var, dikdörtgen şeklinde görünüyorlar https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/g%C3%B6rev-%C3%A7ubu%C4%9Fundaki-dikd%C3%B6rtgen/d860e612-42bc-4219-8b0a-b6b1be66523c
  6. Windows görev çubuğu

in Windows 10 Gaming
    Windows görev çubuğu: Ben bilgisayarımı her açtığımda aynı anda steam de açılıyor daha önce görev çubuğu ayarlarından çözmüştüm ama şimdi yapamıyorum lütfen bana yardım edin https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows-g%C3%B6rev-%C3%A7ubu%C4%9Fu/0b68c23e-3691-44d3-adc1-0f3a173ccba2
  7. Windows görev çubuğu

Windows görev çubuğu: Ben bilgisayarımı her açtığımda aynı anda steam de açılıyor daha önce görev çubuğu ayarlarından çözmüştüm ama şimdi yapamıyorum lütfen bana yardım edin https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows-g%C3%B6rev-%C3%A7ubu%C4%9Fu/0b68c23e-3691-44d3-adc1-0f3a173ccba2
  8. Win11 Görev Çubuğu Ayarsızlığı

Win11 Görev Çubuğu Ayarsızlığı: Merhaba, Yaklaşık 2 haftadır Windows 11 kullanmaktayım. Ancak görev çubuğum birinci ekranda normal ama ikinci ekran da normal boyutunun üstünde ve bu ciddi anlamda beni çok rahatsız ediyor. Harici olarak kullandığım iki ekran modelleri de aynı. Ekran görüntüsünde görev...
  9. Görev yöneticisinde cmd

in Windows 10 Network and Sharing
    Görev yöneticisinde cmd: Cmd açık olmamasina rağmen görev yöneticisinde cmd açık olarak gozukuyor.Virüs taraması yaptım bir şey bulmadı.Bu neden oluyor? https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/g%C3%B6rev-y%C3%B6neticisinde-cmd/1c705e6f-eff7-4978-8ea1-51fd5f91498d
  10. Görev yöneticisinde cmd

in Windows 10 Network and Sharing
    Görev yöneticisinde cmd: CMD açık olmamasına rağmen görev yöneticimde cmd.exe gözüküyor. Neden? https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/g%C3%B6rev-y%C3%B6neticisinde-cmd/42d3ddf4-8f63-4394-92ef-bd543c74eec6