Windows 10: Mavi ekran hataları

Discus and support Mavi ekran hataları in Windows 10 Drivers and Hardware to solve the problem; Merhabalar, benim sorunlarım bilgisayarı açtığım zaman güç kesintisi yaşamam ve tekrar açtıktan 2-3 dakika sonra aldığım mavi ekran hatası.... Discussion in 'Windows 10 Drivers and Hardware' started by AtakanÇakmak, Mar 17, 2021.

1. Mavi ekran hataları

Merhabalar, benim sorunlarım bilgisayarı açtığım zaman güç kesintisi yaşamam ve tekrar açtıktan 2-3 dakika sonra aldığım mavi ekran hatası. Bilgisayarcıya gittiğim zaman hiçbir sorun çıkmadı eve geldim sadece klavye, fare, monitör ve kasayı çalıştırdığımda sorun yaşamadım ama diğer aygıtları taktığım zaman sorun yaşamaya başlıyorum. Sürücülerini güncelledim ama hala sorunlarım devam ediyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Bilgisayara linux kurulduğunda sorun yaşamıyorum.

[COLOR=rgba17, 17, 17, 1]On Wed 17.03.2021 13:01:26 your computer crashed or a problem was reported
    crash dump file: C:\WINDOWS\MEMORY.DMP
    This was probably caused by the following module: [COLOR=rgba17, 17, 17, 1]hardware.sys[/COLOR] hardware
    Bugcheck code: 0x1A 0x41792, 0xFFFFF8BEFA36C068, 0x10000000000000, 0x0
    Error: [COLOR=rgba17, 17, 17, 1]MEMORY_MANAGEMENT[/COLOR]
    Bug check description: This indicates that a severe memory management error occurred. A corrupted PTE has been detected.
    This might be a case of memory corruption. This may be because of a hardware issue such as faulty RAM, overheating thermal issue or because of a buggy driver. This problem might also be caused because of overheating thermal issue.
    A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: hardware.sys .
    Google query: [COLOR=rgba17, 17, 17, 1]hardware.sys MEMORY_MANAGEMENT[/COLOR]

[/COLOR]

[COLOR=rgba17, 17, 17, 1]On Tue 16.03.2021 22:58:16 your computer crashed or a problem was reported
    crash dump file: C:\WINDOWS\Minidump\031721-50687-01.dmp
    This was probably caused by the following module: [COLOR=rgba17, 17, 17, 1]ntoskrnl.exe[/COLOR] nt+0x3F5C50
    Bugcheck code: 0xA0 0x10E, 0xA, 0x9B94, 0xBC8C
    Error: [COLOR=rgba17, 17, 17, 1]INTERNAL_POWER_ERROR[/COLOR]
    file path: C:\WINDOWS\system32\ntoskrnl.exe
    product: [COLOR=rgba17, 17, 17, 1]Microsoft® Windows® Operating System[/COLOR]
    company: [COLOR=rgba17, 17, 17, 1]Microsoft Corporation[/COLOR]
    description: NT Kernel & System
    Bug check description: This bug check indicates that the power policy manager experienced a fatal error.
    This is likely to be caused by a hardware problem. This problem might also be caused because of overheating thermal issue.
    The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.
    [/COLOR]

:)

AtakanÇakmak, Mar 17, 2021

2. bad pool caller mavi ekran sorunu

Oyun oynuyordum ve normal bir şekilde oyun içerisinden oyunu kapatma tuşuna basdığım anda mavi ekran sorunu cıkdı ve %100 olduğunda bilgisayarım resetlendi. Uyarı kısmında windows destek basvururken bad pool caller yazın diyordu. bu neden olur, bir sorun
    çıkartırmı ve bunun olmaması için ne yapabilirim.

KadirBaytemir, Mar 17, 2021
  3. TheYamaN Win User
    Windows 10 Mavi Ekran Hatası

Merhaba,

1 yıldır Windows 10 kullanıcısıyım şu zamana kadar her şey çok güzeldi. Fakat 1 aydan beri Counter Strike Global Offensive ve Grand Theft Auto 5 oyununa girerken mavi ekran alıyorum. Windows sitesinde ki denilen şeyleride uygulamama rağmen bu olay düzelmedi.

Sisteminde bu younlara göre çok iyi bir sistem. Aldığım hatada ise DRİVER İRQL NOT LESS REQUAL BaşarısızMavi ekran hataları :p17.sys diyor. Lütfen bu konuda yardımcı olun.

İyi Günler.

TheYamaN, Mar 17, 2021
  4. Kerim_00 Win User

Mavi ekran hataları

Windows 10 Mavi Ekran Hatası

Sorunum son 1-2 ay önce başladı. İlk başlarda sadece oyun oynarken mavi ekran hatası alıyorum. Bunun üzerine format atıp temiz kurulum yaptım ve birkaç gün hata almadım. Fakat ondan sonra tekrar hata vermeye başladı. Şuan normal internette gezinirken bile
    hata alıyorum bazen bilgisayar açılırken hata verip tekrar kapanıp açılıyor. Bazen sanki fişini çekmişim gibi birden kendini kapatıyor. Şuan bilgisayarı kullanamaz haldeyim. Ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz.

Minidump dosyalarım :

Yeni klasör (2).rar

012519-51281-01.rar

Kerim_00, Mar 17, 2021
Thema:

Mavi ekran hataları

Loading...
  1. Mavi ekran hataları - Similar Threads - Mavi ekran hataları

2. Oyun ve Uygulamalarda Çökme ve Mavi Ekran Hataları

in Windows 10 Gaming
    Oyun ve Uygulamalarda Çökme ve Mavi Ekran Hataları: RAM: Corsair Venegance 16x2 DDR5 5600MHz CL36SSD veya HDD modeli: ROG Strix SQ7 Gen4 SSD 1TBEkran kartı: ASUS TUF GAMING GEFORCE RTX 3080 Tİ 12 GB 384 BİTAnakart: MSI MPG Z790 CARBON WIFI MS-7D89İşlemci: i9 13900KMerhaba, Son zamanlarda bilgisayarımda oyun oynarken discord...
  3. Oyun ve Uygulamalarda Çökme ve Mavi Ekran Hataları

in Windows 10 Software and Apps
    Oyun ve Uygulamalarda Çökme ve Mavi Ekran Hataları: RAM: Corsair Venegance 16x2 DDR5 5600MHz CL36SSD veya HDD modeli: ROG Strix SQ7 Gen4 SSD 1TBEkran kartı: ASUS TUF GAMING GEFORCE RTX 3080 Tİ 12 GB 384 BİTAnakart: MSI MPG Z790 CARBON WIFI MS-7D89İşlemci: i9 13900KMerhaba, Son zamanlarda bilgisayarımda oyun oynarken discord...
  4. ntoskrnl.exe ve ndis.sys mavi ekran hataları

in Windows 10 Gaming
    ntoskrnl.exe ve ndis.sys mavi ekran hataları: ntoskrnl.exe ve ndis.sys mavi ekran hataları alıyorum yardımcı olabilir misiniz? https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/ntoskrnlexe-ve-ndissys-mavi-ekran-hatalar%C4%B1/4ff3d52d-8cc1-49fe-b3f6-e823ab28bd4b
  5. ntoskrnl.exe ve ndis.sys mavi ekran hataları

ntoskrnl.exe ve ndis.sys mavi ekran hataları: ntoskrnl.exe ve ndis.sys mavi ekran hataları alıyorum yardımcı olabilir misiniz? https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/ntoskrnlexe-ve-ndissys-mavi-ekran-hatalar%C4%B1/4ff3d52d-8cc1-49fe-b3f6-e823ab28bd4b
  6. ntoskrnl.exe ve ndis.sys mavi ekran hataları

in Windows 10 BSOD Crashes and Debugging
  7. Her gün aldığım mavi ekran hataları,minidump dosyalarımı paylaştım

in Windows 10 Gaming
    Her gün aldığım mavi ekran hataları,minidump dosyalarımı paylaştım: Her gün aldığım mavi ekran hataları,minidump dosyalarımı paylaştım lütfen yardımcı olun.Sorunum ne kaynaklı ?Minidump.rar https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/her-g%C3%BCn-ald%C4%B1%C4%9F%C4%B1m-mavi-ekran/35b71a43-c8b2-4e82-9cba-c220bb5f070a
  8. Farklı mavi ekran hataları alıyorum

in Windows 10 Gaming
    Farklı mavi ekran hataları alıyorum: Bilgisayar modelim Acer Nitro 5 AN515-43. yaklaşık 3-4 ay önce bilgisayarım aniden kapanmaya veya açılış ekranından sonra karşıma siyah ekran çıkmaya başlamıştı. 1-2 gün için bu problem kendiliğinden geçmişti. Fakat 2 gün önce tekrardan bu sorun başladı. Bilgisayarım aniden...
  9. Farklı mavi ekran hataları alıyorum

Farklı mavi ekran hataları alıyorum: Bilgisayar modelim Acer Nitro 5 AN515-43. yaklaşık 3-4 ay önce bilgisayarım aniden kapanmaya veya açılış ekranından sonra karşıma siyah ekran çıkmaya başlamıştı. 1-2 gün için bu problem kendiliğinden geçmişti. Fakat 2 gün önce tekrardan bu sorun başladı. Bilgisayarım aniden...
  10. mavi ekran

in Windows 10 Drivers and Hardware
    mavi ekran: merhaba bilgisayarım ara mavi ekran veriyor. mavi ekran görüntüleyici indirdim ve sorun ntoskrnl.exe den neden gördüm sorun nası çözüleceği ile ilgili yardım edermisiniz minidump dosyası https://drive.google.com/open?id=1czeSWieoVXLtrKrSW1FBPQcoDFJwBTU0...